Friday, February 5, 2010

Fort de Nogent - 3. Osa

Vaevalt olin jõudnud küsitava näoga ringi vaadata kui kõlas vile ja karjuv prantsuskeelne mulin mille peale poisid sinistes dressides surmahirmus koridori poole jooksma hakkasid. Teadmatuses mis edasi saab sättisin ennast koridoris seinaäärde rivvi nagu kõik teisedki, lootes ainult parimat.

Caporal-Chef näitas näpuga minu/meie/rivilõpu? suunas ning karjus kiirelt midagi teadatuntud tundmatus keeles, 4 poissi minu kõrvalt astusid rivist välja ning seadsid ennast caporal-chefi kabinetiukse ette ritta. Mina seisin jätkuvalt rivis, selg sirge, käed kõrval ja pea püsti kuni sain kõrvalolevalt poisilt laksu vastu kukalt ...

Esimese reaktsioonina tahtsin kohe küünarnukiga vastu virutada kuid õnneks jõudis mõte tegudest ette.
Leegionis, 2x2 kapile tuimalt esimesel päeval küünarnukiga virutada ei tundunud just parim idee, polnud erilist soovi õhtul magamajäädes sokidesse peidetud patareidega või millegi "prantsusepärasega" tutvust teha... Seda enam, et tegelikult mul polnud ju õrna aimugi mis just viimase mõne minuti jooksul juhtunud oli, aru olin saanud ainult rivis seismisest, vist, kindel pole ma siiani.

Lõpuks, lõpuks ometi öeldi mulle midagi millest ma aru sain, hädises inglisekeeles kostus rivist: "Juu häääve tu go viith theem, faaast". Alguses ei jaganud ma matsu kuid ilmselgelt tundus ühinemine nende 4 poisiga mõistlikum kui omaette rivis tiksuda ning veel vastu kaalikat saada.

Tegin kõike täpselt nii nagu teised, jalutasin lattu, võtsin pappkasti ning jalutasin üles tagasi.. Kui karbid lahti tehti jõudis mulle kohale, et hoopis süüa saab - kuigi, söögil ja söögil on vahe, ausalt.

Teraline, kuiv, krigisev, inetu väljanägemisega ning säilivusega aastani 2020.

6 comments:

 1. Ma juba mõtlesin, et blogi ei saagi enam täiendust ;)

  Edu.

  ReplyDelete
 2. Tahaks ka uut. Mis juhtus vahepeal?

  ReplyDelete
 3. Tundub, et enam ei lasta netti?
  Väga huvitav lugemine igatahes, loodaks väga, et midagi juurde tuleks.
  Olen ise ka sinnapoole teel, mõne kuu pärast.

  ReplyDelete
 4. sama siin soov minna märtsi kuus:) siis olen parimas vormis :)

  ReplyDelete